4 lata z bólem pleców

4 lata z bólem pleców

4 lata z bólem pleców

Cześć! 

Chciałbym opowiedzieć Ci pewną historię mojej klientki.

Prawdopodobnie nie chciałaby, abym odkrywał jej prawdziwe imię, dlatego wymyślę sobie inne dla przykładu. 

Niech to będzie…hmm… Monika.

No więc pewnego dnia zjawiła się u mnie Monika, doskwierał jej ból dolnego odcinka pleców.

Pewnie nie raz ty też doznałeś podobnego bólu – badania podają, że 90% dorosłych Polaków doznało kiedyś podobnego bólu.

Nic w tym dziwnego, cały czas siedzimy, dużo się stresujemy, często zapominamy o czymś takim jak zdrowe odżywianie, a ból pleców też może z tych powodów wynikać.

Dobra, wróćmy do Moniki.

Z bólem pleców borykała się przez 4 lata.

Rozumiesz? 

4 lata w ciągłym chronicznym bólu…

Chodziła do fizjoterapeutów, którzy ją masowali i traktowali maszynami typu laser i pole magnetyczne. 

Bez skutku…

Zdarzało się, że w pracy doznawała takiego bólu, że nie mogła wstać z krzesła.

W końcu zdecydowała się na próbę terapii ruchowej.

Znajomi przekonywali ją, że to zły kierunek 

 • “fikołki Ci nie pomogą”,
 • “lekarze nie mogą pomóc to jakiś trener pomoże?!”
 • “pogorszysz sobie jeszcze swój stan jak coś będziesz dźwigać”

Jednak zaufała swojej intuicji i zjawiła się u mnie na wizycie.

Rzeczywiście… problem nie był tak oczywisty, bo gdyby tak było, dawno już by jej ktoś pomógł.

Jednak nikt przede mną nie pokusił się, aby sprawdzić, co jest powodem tego bólu.

Zero diagnostyki.

Każdy ze specjalistów leczył ją objawowo.

Sprawdziliśmy zatem co może powodować ból – wykonaliśmy szereg różnych testów, które pomogły nam wykryć problem. 

Okazało się, że głównym prowodyrem były osłabione mięśnie brzucha i jak się później okazało również mięśnie dna miednicy.

Często “mięśnie brzucha” są rozumiane jako ta kratka na brzuchu. 

Okazuje się jednak, że niewiele on wnosi w kontekście pozbycia się bólu pleców, co więcej – jeśli jest za mocny, może go właśnie powodować.

Mięśni “brzucha” jest aż kilkanaście, a działają najlepiej w równowadze – często brak tej równowagi powoduje dolegliwości bólowe.

Wprowadziliśmy odpowiedni system ćwiczeń, które Monika regularnie wykonywała.

Efekt zmniejszający ból już po pierwszej terapii.

Oczywiście kontynuujemy wspólną współpracę, aby ból nie powrócił.

Monika nauczyła się też co robić samodzielnie kiedy ból powróci.

Jesteśmy w punkcie, gdzie nie ma bólu, a ona sama jest w pełni samodzielna i potrafi działać przeciwbólowo kiedy stan nawraca pod wpływem dużego stresu, który każdemu z nas towarzyszy.

Czy zrobiłem coś niesamowitego?

Nie… 

Po prostu wystarczyło znaleźć powód, zadać pytanie – skąd się ten ból bierze.

Odpowiednia diagnostyka to klucz do skutecznej terapii.

Dzięki temu jesteśmy w stanie określić źródło bólu i zacząć celowaną pracę lub skierować osobę do innego specjalisty, który zajmie się źródłem problemu.

Jeśli zdarza Ci się chodzić po różnych terapeutach bez skutku, odezwij się do mnie lub umów się na diagnostykę – znajdziemy prawdziwy powód bólu, a ty dostaniesz konkretne narzędzia do walki z bólem.

Możesz też zdecydować się, na program on-line “Napraw swoje plecy”, który stworzyłem właśnie ze względu na osoby doświadczające bólu dolnego odcinka kręgosłupa. 

Więcej informacji o nim znajdziesz tutaj -> https://www.udemy.com/course/skutecznie-pozbadz-sie-bolu-plecow/

Pozdrawiam Cię, 

Adam Krygier

Autor: Adam Krygier

SPRAWDŹ CO MÓWIĄ O MNIE INNI

 • Adam ma niesamowite podejście do klienta, potrafi znaleźć doskonały sposób komunikacji z każdym, wykonując swoją pracę z ogromnym profesjonalizmem, wiedzą; jak również wielkim zaangażowaniem i uśmiechem. Mnie osobiście bardzo pomógł w moim rozwoju, wpływając na poprawę komfortu życia, podchodząc indywidulanie i dokładnie słuchając moich potrzeb. Polecam z czysty sercem!

  Magda Sz.

 • Zawsze obawiałem się pracy z trenerami bo uważałem ich za osoby niekompetentne, potrafiące tylko zmuszać ludzi do ćwiczeń.
  Żona potajemnie umówiła mnie z Adamem i już na pierwszym spotkaniu zderzyłem się z rzeczywistością i zrozumiałem, że nie każdy trener jest taki jak wcześniej opisywałem. Zostałem potraktowany jak człowiek, a nie jakiś cel tortur. Dzięki jego pomocy zmieniłem podejście do treningu, pozbyłem się bólu kolan, który zawsze mi doskwierał i przy okazji mogłem oczyścić głowę po całym dniu harówy.

  Mirek K.

 • Ilekroć słyszałem o „treningu funkcjonalnym” to dostawałem szału. Zawsze trenowałem w sposób kulturystyczny i uważałem, że trening funkcjonalny jest dla leszczy… dopóki nie okazało się, że krótko mówiąc się popsułem. Po kilku latach takiego treningu moje plecy, barki i prawe kolano odmówiło posłuszeństwa. Zgłosiłem się do Adama po pomoc bo widziałem, że robił te dziwne wygibasy. Trochę się zdziwiłem jak męczące były te popierdółki. Doprowadziły mnie jednak do dawnej sprawności i uniknąłem operacji, które były mi wróżone przez lekarzy. Oprócz dużego profesjonalizmu i skutecznej pracy, Adam to po prostu fajny gość. Polecam i nie dajcie się zwieść tym łatwo wyglądającym ćwiczeniom 😛

  Daniel K.

 • Świetny trener! Adam Krygier młody chłopak ale z dużą wiedzą i umiejętnościami. Miałem z nim ok 30 treningów. Zgłosiłem się do niego ponieważ widziałem, jak sam trenował i widać było, że robi to z głową i holistycznie. Jego treningi dalekie były od stylu pakuję bicki i klatę.
  Adam zrobił profesjonalne testy i wywiad przed treningami. Określił braki mocy w różnych zakresach ruchu. Dostosował do mnie program i zrobił to rewelacyjnie. Skutki są bardziej niż zadowalające. Nadrobiłem braki techniczne , aktywowałem mięśnie, których nie używałem, zwiększyłem mobilność a co najważniejsze nie psuję się już na skutek błędów technicznych. Zwiększyłem bardzo swoją świadomość w zakresie treningu. Na marginesie nie jestem nowicjuszem całe, życie trenowałem a przez 10 lat nawet wyczynowo więc potrafię docenić profesjonalistę i pozytywne zmiany jakie zaszły w metodach treningowych , których namacalnym przykładem są rezultaty pracy z Adamem.

  Paweł W.

 • Treningi z Adamem pomagają mi wzmocnić mięśnie pleców, popracować nad postawą i prostym kręgosłupem. Już po kilku sesjach widziałem efekty, dzięki inywidualnemu podejściu oraz umiejętności znalezienia rozwiązania każdego problemu.
  Oceniam Adama jako dobrego trenera, ma zdrowe podejście, treningi mijają szybko i z dobrym humorem.

  Marcin Ł.

 • Polecam z czystym sumieniem.
  Adam skupia się przede wszystkim na aspektach zdrowotnych i tak było w moim przypadku. Miałam wcześniej do czynienia z trenerem, który kompletnie nie zauważył moich problemów i niestety sama ich nie dostrzegałam. Na szczęście trafiłam do Adama i jestem na dobrej drodze do zdrowia i kondycji.

  Karolina W.

 • Zgłosiłem się do Adama między innymi w celu wzmocnienia kolan, ponieważ doznałem kiedyś poważnej kontuzji. Po 3 miesiącach współpracy mięśnie są zdecydowanie silniejsze, a ja mogę robić więcej ćwiczeń bez bólu i obawy, że „kolano nie wytrzyma”.

  Łukasz P.

 • Bardzo profesjonalne i kompleksowe podejście. Po czterech latach walki z przepukliną kręgosłupa w końcu czuję poprawę i ulgę, a to wszystko już po dwóch spotkaniach. Nigdy nie sądziłam, że w tak szybko sposób ktoś będzie w stanie mi pomóc. Kontakt z Adamem jest na najwyższym poziomie. Bardzo polecam.

  Magdalena G.

 • Jestem masażystką i rehabilitantką. Moja praca związana jest z wysiłkiem fizycznym. Często zdarzało się, że odczuwałam ból kręgosłupa i pleców. Zdecydowałam się na zajęcia z Adamem. Po cyklicznych ćwiczeniach odczuwam zdecydowaną poprawę. Bóle ustąpiły i mogę pracować bez przeszkód. Polecam Adama jako skutecznego- profesjonalnego trenera.

  Kasia O.

 • Jestem byłym zawodnikiem windsurfingu po ciężkiej kontuzji nogi. Po wielu miesiącach ciężkiej pracy jak i mojej jak i Adama mogę z czystym sumieniem powiedzieć ze nigdy nie czułem się bardziej sprawny. Jeśli miałbym wymienić jedna najlepszą zaletę Adama to: wiedza która przekłada na prostą praktykę dzięki której nie ogranicza się do jednej dyscypliny sportowej, co w moim przypadku jest bardzo ważne i każdy kto prowadzi uniwersalny aktywny tryb zycia będzie bardzo zadowolony z tej współpracy.
  Bez zastanowienia serdecznie polecam!!!!!

  Szymon P.

Chcesz dowiedzieć się o mnie więcej?

Zajrzyj na moje social media