5 ZAPOMNIANYCH SPOSOBÓW NA ZWIĘKSZENIE SPRAWNOŚCI

5 ZAPOMNIANYCH SPOSOBÓW NA ZWIĘKSZENIE SPRAWNOŚCI

5 ZAPOMNIANYCH SPOSOBÓW NA ZWIĘKSZENIE SPRAWNOŚCI

ZWRÓĆ UWAGĘ, W JAKI SPOSÓB ODDYCHASZ

Oddech jest czynnością bez, której …. No właśnie.
Bez której nie jesteśmy w stanie żyć
Każdy z nas codziennie wykonuje koło 20 000 oddechów – sporo co?
Mało kto jednak wie o tym, że sposób oddechu ma ogromny wpływ na to jak działa nasze ciało, głowa i biochemia (hormony itd.)
Poprzez określony sposób oddechu jesteśmy w stanie pobudzić się albo wejść w stan odprężenia.
Możemy pozbyć się bólów różnych części ciała takich jak ból kręgosłupa.
Może się również okazać, że nie będziemy już musieli całymi dniami rozciągać się i rolować żeby pozbyć się spięć.
To wszystko jeśli nauczysz się kontrolować swój oddech i świadomie na niego wpływać.
Na początku zwróć uwagę na to jak oddychasz w konkretnych sytuacjach Później opowiem Ci więcej…

ZASTANÓW SIĘ JAK SIĘ PORUSZASZ

Po to zostaliśmy tak naprawdę stworzeni …
Żeby cały czas coś robić, kombinować, wymyślać i tak dalej…
Nawet jak leżysz, siedzisz, myjesz zęby czy nakrywasz do stołu to i tak się ruszasz – wykonujesz jakąś czynność.
Zmień swoje codzienne nawyki ruchowe by ciało zaczęło pracować w odpowiedni sposób. Jeśli leżysz albo siedzisz – zmieniaj często pozycje;
Podczas zmywania naczyń zwróć uwagę na ustawienie twoich pleców;
Chodząc pomyśl o tym aby napiąć od czasu do czasu pośladek.
Proste rzeczy, które robią ogromną robotę.
Dzięki nim ciało zacznie funkcjonować w lepszy sposób i może się okazać, że codzienne spięcia i bóle ustaną.

W JAKI SPOSÓB ZARZĄDZASZ SWOIM STRESEM?

Dawniej źródłem stresu był dla nas tygrys szablozębny rodem z epoki lodowcowej
Dziś….
Dzisiaj stresuje nas szef, wymagający klient, gość który trąbi na nas na światłach.
Problem w tym, że nasz układ nerwowy nie odróżnia tygrysa od klaksonu – a takie stresory otaczają nas cały czas.
Stres jest też głównym czynnikiem dzięki, któremu się rozwijamy i napieramy do przodu
Ale….
Jest to stres nad którym jesteśmy w stanie panować i wpływa na nas motywująco, a nie stresująco.
Stres jest czynnikiem, który poza naszym samopoczuciem może wpływać na całą gospodarkę hormonalną i bezpośrednio przekładać się na naszą postawę ciała i jego dysfunkcje. Znajdując sposób na kontrolę i redukcję stresu „robimy sobie dobrze” w 3 obszarach (ciała, ducha i biochemii).

JAK KONTROLUJESZ SWOJE CIAŁO?

Lubimy mieć kontrolę…
Nad sytuacją, nad zachowaniem swoim i innych.
Mało kto jednak myśli, o kontroli swojego ciała.
Wydaje się to oczywiste, że kontrolujemy swoje ciało bo jakoś funkcjonujemy.
Często jednak nasze ciało robi się cwane i szuka najszybszej, najkrótszej – niekoniecznie najzdrowszej drogi do osiągnięcia założonego rezultatu.
Sprawdź, czy potrafisz niezależnie poruszyć różne części ciała – zaczynając od ramienia, a kończąc na dużym palcu u stopy.
Jeśli nie potrafisz swobodnie ruszać częścią ciała nad którą pracujesz wyczuj ją a dopiero później nakładaj na nią obciążenia.

A CZEGO TWOJE CIAŁO TAK NAPRAWDĘ POTRZEBUJĘ?

Nie każdy powinien katować biceps na siłowni – ale każdy powinien się ruszać.
Pomyśl o tym jaka aktywność sprawia Ci radość i satysfakcję.
Dla jednej osoby to będzie wioślarstwo, a dla ciebie może to być wspinaczka górska czy rower. Pamiętaj jednak o tym, że w każdej z tych aktywności ważne są podstawy takie jak prawidłowy oddech i kontrola swojego ciała.
Zapisz się na różne zajęcia, popróbuj nowych aktywności i znajdź coś dla siebie.
Pamiętaj! Dbanie o zdrowie i sprawność nie ma być katorgą, a przyjemnym procesem.
Wtedy rezultaty nie będą wymagały poty, łez i krwi ale staną się naturalną konsekwencją.

PRAKTYCZNE NARZĘDZIA

Oddech
1.Połóż jedną dłoń na wysokości brzucha, a drugą na górnej części klatki piersiowej – obserwuj, która dłoń unosi się mocniej.
2.Teraz spróbuj w to ingerować – unoś z wdechem tylko jedną dłoń.
3.Układaj dłoń na różnych częściach swojego tułowia i kieruj w te miejsca powietrze.

Ruch
1.Wykonując statyczne aktywności jak leżenie, siedzenie itd. staraj się co jakiś czas zmienić pozycje lub co jakiś czas wykonać jakikolwiek inny ruch.

2.Łącz kropki – jeśli dana czynność przynosi Ci ból zastanów się dlaczego tak jest.

Przykład – bolą mnie plecy jak podnoszę odkurzacz z podłogi jak podnoszę ten odkurzacz? Może mam przy tej czynności plecy w kształcie rogala francuskiego? Może jak podniosę odkurzacz z prostymi plecami to nie będzie bolało?

Stres

1.Spróbuj medytacji – nie chcę oczywiście żebyś zaczął czy zaczęła medytować po 15 godzin aż zaczniesz lewitować. Mówię tutaj o 10 minutowych przerwach dla siebie – w ciszy i bez zbędnych myśli.

2. Bardzo spodobała mi się koncepcja medytacji, o której opowiada Rafał Mazur ZenJaskiniowca.pl – także jeśli jesteś zainteresowany tym tematem odsyłam Cię do Rafuszka.

3.Znajdź rzecz, która daje Ci spokój i satysfakcje i praktykuj ją codziennie.

Kontrola ciała

1.Zacznij się rolować – od razu mówię – nie chodzi mi tutaj o rozbijanie bolących mięśni. Dzięki rolowaniu lepiej poczujesz swoje ciało ,ponieważ dostarczysz mu jakiegoś bodźca z zewnątrz.

2.Używaj szczotki lub gąbki pod prysznicem – będzie to miało w tym przypadku podobne działanie jak rolowanie.

3. Zamknij oczy i staraj się ruszać osobno po kolei każdą częścią ciała. Wyczuwaj gdzie ona jest i co z nią możesz zrobić.

Autor: Adam Krygier

SPRAWDŹ CO MÓWIĄ O MNIE INNI

 • Adam ma niesamowite podejście do klienta, potrafi znaleźć doskonały sposób komunikacji z każdym, wykonując swoją pracę z ogromnym profesjonalizmem, wiedzą; jak również wielkim zaangażowaniem i uśmiechem. Mnie osobiście bardzo pomógł w moim rozwoju, wpływając na poprawę komfortu życia, podchodząc indywidulanie i dokładnie słuchając moich potrzeb. Polecam z czysty sercem!

  Magda Sz.

 • Zawsze obawiałem się pracy z trenerami bo uważałem ich za osoby niekompetentne, potrafiące tylko zmuszać ludzi do ćwiczeń.
  Żona potajemnie umówiła mnie z Adamem i już na pierwszym spotkaniu zderzyłem się z rzeczywistością i zrozumiałem, że nie każdy trener jest taki jak wcześniej opisywałem. Zostałem potraktowany jak człowiek, a nie jakiś cel tortur. Dzięki jego pomocy zmieniłem podejście do treningu, pozbyłem się bólu kolan, który zawsze mi doskwierał i przy okazji mogłem oczyścić głowę po całym dniu harówy.

  Mirek K.

 • Ilekroć słyszałem o „treningu funkcjonalnym” to dostawałem szału. Zawsze trenowałem w sposób kulturystyczny i uważałem, że trening funkcjonalny jest dla leszczy… dopóki nie okazało się, że krótko mówiąc się popsułem. Po kilku latach takiego treningu moje plecy, barki i prawe kolano odmówiło posłuszeństwa. Zgłosiłem się do Adama po pomoc bo widziałem, że robił te dziwne wygibasy. Trochę się zdziwiłem jak męczące były te popierdółki. Doprowadziły mnie jednak do dawnej sprawności i uniknąłem operacji, które były mi wróżone przez lekarzy. Oprócz dużego profesjonalizmu i skutecznej pracy, Adam to po prostu fajny gość. Polecam i nie dajcie się zwieść tym łatwo wyglądającym ćwiczeniom 😛

  Daniel K.

 • Świetny trener! Adam Krygier młody chłopak ale z dużą wiedzą i umiejętnościami. Miałem z nim ok 30 treningów. Zgłosiłem się do niego ponieważ widziałem, jak sam trenował i widać było, że robi to z głową i holistycznie. Jego treningi dalekie były od stylu pakuję bicki i klatę.
  Adam zrobił profesjonalne testy i wywiad przed treningami. Określił braki mocy w różnych zakresach ruchu. Dostosował do mnie program i zrobił to rewelacyjnie. Skutki są bardziej niż zadowalające. Nadrobiłem braki techniczne , aktywowałem mięśnie, których nie używałem, zwiększyłem mobilność a co najważniejsze nie psuję się już na skutek błędów technicznych. Zwiększyłem bardzo swoją świadomość w zakresie treningu. Na marginesie nie jestem nowicjuszem całe, życie trenowałem a przez 10 lat nawet wyczynowo więc potrafię docenić profesjonalistę i pozytywne zmiany jakie zaszły w metodach treningowych , których namacalnym przykładem są rezultaty pracy z Adamem.

  Paweł W.

 • Treningi z Adamem pomagają mi wzmocnić mięśnie pleców, popracować nad postawą i prostym kręgosłupem. Już po kilku sesjach widziałem efekty, dzięki inywidualnemu podejściu oraz umiejętności znalezienia rozwiązania każdego problemu.
  Oceniam Adama jako dobrego trenera, ma zdrowe podejście, treningi mijają szybko i z dobrym humorem.

  Marcin Ł.

 • Polecam z czystym sumieniem.
  Adam skupia się przede wszystkim na aspektach zdrowotnych i tak było w moim przypadku. Miałam wcześniej do czynienia z trenerem, który kompletnie nie zauważył moich problemów i niestety sama ich nie dostrzegałam. Na szczęście trafiłam do Adama i jestem na dobrej drodze do zdrowia i kondycji.

  Karolina W.

 • Zgłosiłem się do Adama między innymi w celu wzmocnienia kolan, ponieważ doznałem kiedyś poważnej kontuzji. Po 3 miesiącach współpracy mięśnie są zdecydowanie silniejsze, a ja mogę robić więcej ćwiczeń bez bólu i obawy, że „kolano nie wytrzyma”.

  Łukasz P.

 • Bardzo profesjonalne i kompleksowe podejście. Po czterech latach walki z przepukliną kręgosłupa w końcu czuję poprawę i ulgę, a to wszystko już po dwóch spotkaniach. Nigdy nie sądziłam, że w tak szybko sposób ktoś będzie w stanie mi pomóc. Kontakt z Adamem jest na najwyższym poziomie. Bardzo polecam.

  Magdalena G.

 • Jestem masażystką i rehabilitantką. Moja praca związana jest z wysiłkiem fizycznym. Często zdarzało się, że odczuwałam ból kręgosłupa i pleców. Zdecydowałam się na zajęcia z Adamem. Po cyklicznych ćwiczeniach odczuwam zdecydowaną poprawę. Bóle ustąpiły i mogę pracować bez przeszkód. Polecam Adama jako skutecznego- profesjonalnego trenera.

  Kasia O.

 • Jestem byłym zawodnikiem windsurfingu po ciężkiej kontuzji nogi. Po wielu miesiącach ciężkiej pracy jak i mojej jak i Adama mogę z czystym sumieniem powiedzieć ze nigdy nie czułem się bardziej sprawny. Jeśli miałbym wymienić jedna najlepszą zaletę Adama to: wiedza która przekłada na prostą praktykę dzięki której nie ogranicza się do jednej dyscypliny sportowej, co w moim przypadku jest bardzo ważne i każdy kto prowadzi uniwersalny aktywny tryb zycia będzie bardzo zadowolony z tej współpracy.
  Bez zastanowienia serdecznie polecam!!!!!

  Szymon P.

Chcesz dowiedzieć się o mnie więcej?

Zajrzyj na moje social media