Siedzący tryb życia

Siedzący tryb życia

Siedzący tryb życia

Siedzenie jest nieodłącznym elementem naszego życia. 

Początkowo miało nam służyć do odpoczynku, a do tego wyglądało zupełnie inaczej. Teraz pozycja siedząca jest nam potrzebna do pracy, jazdy samochodem, półgodzinnego posiedzenia na tronie ze śmiesznymi filmikami i oczywiście do odpoczynku.

Tylko teraz pojawia się pytanie. 

Czy siedząc przez 3/4 dnia, kolejne godziny na fotelu zagwarantują nam wypoczynek? 

Trochę nielogiczne prawda?

Wytłumaczmy w takim razie, dlaczego siedzenie jest takie szkodliwe. 

Wyobraźmy sobie osobę pracującą od 15 lat przed komputerem po 8h (zero aktywności fizycznej). 

Głowa pochylona do przodu, barki wysunięte w przód, zamknięta pozycja ciała.

Zacznijmy już od tego, że prawdopodobnie taka osoba już będzie od długiego czasu nosić okulary;

Wyciągnięta w przód i pokurczona szyja oprócz dolegliwości bólowych zapewnia również fatalne środowisko dla tarczycy. Można z resztą zobaczyć, jak teraz wszyscy cierpią na dolegliwości związane z tarczycą. 

Spotkałem się nawet, z tym że sporo Pań w swoim opisie na Instagramie chwali się, że ma Hashimoto, Niedoczynność, Nadczynność itd. Nigdy nie zrozumiem mody ;P

Zamknięta postawa ciała gwarantuję nam pogorszenie jakości naszego oddechu przez brak miejsca dla rozszerzenia się klatki piersiowej. Oczywiście nie zostaję to obojętne dla naszych płuc i serducha.

Schodząc niżej, docieramy do jamy brzusznej, gdzie znajdują się żołądek, wątroba, jelita, nerki, pęcherz moczowy, jajniki u kobiet i kilka innych struktur. 

Przebywając ciągle w pozycji siedzącej, zapewniamy im nieustanny ścisk. Każdy z nas na pewno miał przyjemność jechać komunikacją miejską w godzinach szczytu albo jechać nad morze pociągiem pod koniec lipca. 

Czy w takich warunkach można normalnie funkcjonować? Cytując klasyk: „no tak średnio bym powiedział”.

Dlatego, zamiast łykać Ranigast jak landrynki czy stosować magiczne tabletki na wzdęcia po prostu się ruszmy.

Dzięki aktywności fizycznej możemy zadbać o swoje 3 główne stany:

 • Stan zdrowia – nasze ciało będzie „działało” lepiej i oczywiście lepiej wyglądało
 • Stan ducha – jeśli będzie lepiej wyglądało, my będziemy czuć się pewniej i będziemy bardziej otwarci dla innych
 • Stan konta – lepiej zapobiegać niż leczyć! Okazuję się, że inwestując w treningi personalne i tak prawdopodobnie zapłacimy dużo mniej niż za leczenie farmakologiczne i operacje potrzebne do jakiegokolwiek funkcjonowania. 

Oczywiście nie będę kazał Ci wywalać wszystkich krzeseł z domu i pracy. 

Jednak zadbaj o siebie, ruszając się, chociaż godzinę dziennie. 

Pamiętaj o 3 stanach!

Autor: Adam Krygier

SPRAWDŹ CO MÓWIĄ O MNIE INNI

 • Adam ma niesamowite podejście do klienta, potrafi znaleźć doskonały sposób komunikacji z każdym, wykonując swoją pracę z ogromnym profesjonalizmem, wiedzą; jak również wielkim zaangażowaniem i uśmiechem. Mnie osobiście bardzo pomógł w moim rozwoju, wpływając na poprawę komfortu życia, podchodząc indywidulanie i dokładnie słuchając moich potrzeb. Polecam z czysty sercem!

  Magda Sz.

 • Zawsze obawiałem się pracy z trenerami bo uważałem ich za osoby niekompetentne, potrafiące tylko zmuszać ludzi do ćwiczeń.
  Żona potajemnie umówiła mnie z Adamem i już na pierwszym spotkaniu zderzyłem się z rzeczywistością i zrozumiałem, że nie każdy trener jest taki jak wcześniej opisywałem. Zostałem potraktowany jak człowiek, a nie jakiś cel tortur. Dzięki jego pomocy zmieniłem podejście do treningu, pozbyłem się bólu kolan, który zawsze mi doskwierał i przy okazji mogłem oczyścić głowę po całym dniu harówy.

  Mirek K.

 • Ilekroć słyszałem o „treningu funkcjonalnym” to dostawałem szału. Zawsze trenowałem w sposób kulturystyczny i uważałem, że trening funkcjonalny jest dla leszczy… dopóki nie okazało się, że krótko mówiąc się popsułem. Po kilku latach takiego treningu moje plecy, barki i prawe kolano odmówiło posłuszeństwa. Zgłosiłem się do Adama po pomoc bo widziałem, że robił te dziwne wygibasy. Trochę się zdziwiłem jak męczące były te popierdółki. Doprowadziły mnie jednak do dawnej sprawności i uniknąłem operacji, które były mi wróżone przez lekarzy. Oprócz dużego profesjonalizmu i skutecznej pracy, Adam to po prostu fajny gość. Polecam i nie dajcie się zwieść tym łatwo wyglądającym ćwiczeniom 😛

  Daniel K.

 • Świetny trener! Adam Krygier młody chłopak ale z dużą wiedzą i umiejętnościami. Miałem z nim ok 30 treningów. Zgłosiłem się do niego ponieważ widziałem, jak sam trenował i widać było, że robi to z głową i holistycznie. Jego treningi dalekie były od stylu pakuję bicki i klatę.
  Adam zrobił profesjonalne testy i wywiad przed treningami. Określił braki mocy w różnych zakresach ruchu. Dostosował do mnie program i zrobił to rewelacyjnie. Skutki są bardziej niż zadowalające. Nadrobiłem braki techniczne , aktywowałem mięśnie, których nie używałem, zwiększyłem mobilność a co najważniejsze nie psuję się już na skutek błędów technicznych. Zwiększyłem bardzo swoją świadomość w zakresie treningu. Na marginesie nie jestem nowicjuszem całe, życie trenowałem a przez 10 lat nawet wyczynowo więc potrafię docenić profesjonalistę i pozytywne zmiany jakie zaszły w metodach treningowych , których namacalnym przykładem są rezultaty pracy z Adamem.

  Paweł W.

 • Treningi z Adamem pomagają mi wzmocnić mięśnie pleców, popracować nad postawą i prostym kręgosłupem. Już po kilku sesjach widziałem efekty, dzięki inywidualnemu podejściu oraz umiejętności znalezienia rozwiązania każdego problemu.
  Oceniam Adama jako dobrego trenera, ma zdrowe podejście, treningi mijają szybko i z dobrym humorem.

  Marcin Ł.

 • Polecam z czystym sumieniem.
  Adam skupia się przede wszystkim na aspektach zdrowotnych i tak było w moim przypadku. Miałam wcześniej do czynienia z trenerem, który kompletnie nie zauważył moich problemów i niestety sama ich nie dostrzegałam. Na szczęście trafiłam do Adama i jestem na dobrej drodze do zdrowia i kondycji.

  Karolina W.

 • Zgłosiłem się do Adama między innymi w celu wzmocnienia kolan, ponieważ doznałem kiedyś poważnej kontuzji. Po 3 miesiącach współpracy mięśnie są zdecydowanie silniejsze, a ja mogę robić więcej ćwiczeń bez bólu i obawy, że „kolano nie wytrzyma”.

  Łukasz P.

 • Bardzo profesjonalne i kompleksowe podejście. Po czterech latach walki z przepukliną kręgosłupa w końcu czuję poprawę i ulgę, a to wszystko już po dwóch spotkaniach. Nigdy nie sądziłam, że w tak szybko sposób ktoś będzie w stanie mi pomóc. Kontakt z Adamem jest na najwyższym poziomie. Bardzo polecam.

  Magdalena G.

 • Jestem masażystką i rehabilitantką. Moja praca związana jest z wysiłkiem fizycznym. Często zdarzało się, że odczuwałam ból kręgosłupa i pleców. Zdecydowałam się na zajęcia z Adamem. Po cyklicznych ćwiczeniach odczuwam zdecydowaną poprawę. Bóle ustąpiły i mogę pracować bez przeszkód. Polecam Adama jako skutecznego- profesjonalnego trenera.

  Kasia O.

 • Jestem byłym zawodnikiem windsurfingu po ciężkiej kontuzji nogi. Po wielu miesiącach ciężkiej pracy jak i mojej jak i Adama mogę z czystym sumieniem powiedzieć ze nigdy nie czułem się bardziej sprawny. Jeśli miałbym wymienić jedna najlepszą zaletę Adama to: wiedza która przekłada na prostą praktykę dzięki której nie ogranicza się do jednej dyscypliny sportowej, co w moim przypadku jest bardzo ważne i każdy kto prowadzi uniwersalny aktywny tryb zycia będzie bardzo zadowolony z tej współpracy.
  Bez zastanowienia serdecznie polecam!!!!!

  Szymon P.

Chcesz dowiedzieć się o mnie więcej?

Zajrzyj na moje social media